خداحافظی

      ۲ دیدگاه برای خداحافظی

چند وقتی هست که حس و حالم عوض شده. شاید بشود از این تغییر به عنوان یک تغییر بنیادین نام برد. شما برای خودت یک هدف مشخص می‌کنی، برای رسیدن به هدف برنامه می‌ریزی، بعد از چند سال در یک لحظه (شاید هم بیشتر) متوجه می‌شوی همه‌ی مسیری که رفتی و هدفی که انتخاب کردی برای خودت نبوده. لحظه‌ی سختی است.
از این لحظه به بعد واکنش ها خیلی متفاوت می‌شود. یکی بیخیالِ همه‌ی فکر‌هایی که به سراغش آمده به مسیرش ادامه می‌دهد. یکی بابت مسیر اشتباهی که طی کرده هزینه می‌دهد و در عوض می‌تواند راه دیگری را شروع کند. یکی هم به همه‌‌ی مسیر‌ها پایان داده و خودش را تمام می‌کند.

من امّا نتوانسته‌ام بین این مسیر‌ها تمایزی قائل شوم و از روی عادت تغییر مسیر به جایی که به نظرم بهتر است را انتخاب می‌کنم.

خداحافظ دانشگاه ناشریف!

پس نوشت: از مسیر جدید بعد‌ها می‌گویم.

2 thoughts on “خداحافظی

 1. fff

  مهم نیس تو مسیرجدید انتخاب شده موفق بشی یا نه؛مهم اینه که مسیر جدید طوری انتخاب بشه که بعداز چندسال دوباره همین لحظات سختی که میفهمی این هدف واسه خودت نبوده‎‏ به سراغت نیاد.مهم اینه که تلاش هایی که تومسیر جدید قراره انجام بشه دیگه بیهوده واقع نشه.و درنهایت انتهای اون مسیرجدیدنتیجه ای به وجود بیاد که باعث بشه بعداز چند سال خودت ازانتخابت راضی باشه نه دیگران!
  پ.ن:البته آدم بعضی وقتام بایدبیخیال تغییرات بنیادی ای که توفکرش بوجود میاد بشه وهمون مسیرو به یه جایی برسونه؛فکرانصراف ازشریف هم به نظرم یکی ازهمین وقتابود;)

  Reply
  1. معین Post author

   من مساله ی اصلیم اینه که نمیتونم به خاطر رضایت احتمالی آینده‌م از رضایت داشتن فعلی از زندگیم چشم‌پوشی کنم. ایشالا که همون طوری که میگین باشه و پشیمونی‌ای در کار نباشه.
   ممنون دوست خوب از نظرتون.

   Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *